A Nagyszénási Katolikus Templomért és Egyházközségért Alapítvány

5931 Nagyszénás Hősök útja 12.
06 20/972-2839

Gilyén Irén Katalin
18392731-1-04

Bevétel 2015: 827 000 Ft

Bevétel 2014: 211 000 Ft

1% összege 2015: 156 441 Ft.A NAV kedvezményezettek táblázat szerint.

A hitélet, az oktatás és a szociális munkák támogatása, a nagyszénási Római Katolikus Nagyboldogasszony Plébániatemplom belső felújítása, a plébánia és egy új közösségi ház létrejöttének anyagi alapjainak megteremtése. Kulturális események szervezése, lebonyolítása.
Kérjük támogassa alapítványunkat adója 1 %-val.
AZ Alapítvány Kuratóriuma.

2015-ben támogattuk Nagyszénáson a katolikus hit életét.
Megrendeztük immár hagyománnyá vált családi napunkat.
A családi napon lehetőséget nyújtottunk tehetséges művészeknek a bemutatkozásra.Az alapítványunk önkéntesei gondozzák a plébánia és a templom kertjét.Szociális munkát is végzünk ,szerény keretek között támogatjuk a rászorulókat.
-Kifizettük az éves könyvelési díjat ,vettünk 1 db fűnyírót és 1 db fűkaszát :250 000 Ft
-Hetedik Családi Nap megrendezése : 300 000 Ft
-Hatodik Családi Nap megrendezésére:40 000 Ft

2015-ben támogattuk Nagyszénáson a katolikus hít életét.
Megrendeztük immár hagyománnyá vált családi napunkat.
A családi napon lehetőséget nyújtottunk tehetséges művészeknek a bemutatkozásra.Több alkalommal szerveztünk kerékpár túrát a hittanos gyerekeknek a közeli tavakhoz.Az alapítványunk önkéntesei gondozzák a plébánia és a templom kertjét.Szociális munkát is végzünk ,szerény keretek között támogatjuk a rászorulókat.Több kiscsoportos foglalkozásunk van ahová a katolikus élet utás érdeklődök eljöhetnek.

Működési költség:21 000 Ft.
Katolikus hitélet támogatása 94 000 Ft.
Közösségi építő programok támogatása: 50 000 Ft. (családi nap ,civilek együtt a gyermekekért,Templom búcsú )

2016-08-13
90. ÉVES ÉVFORDULÓ
SZERETETTEL HÍVUNK MINDENKIT TEMPLOMUNK 90. ÉVES ÉVFORDULÓJÁRA!

Aug. 13-án

17.30 Egyháztörténeti kiállítás

A kiállításon láthatjuk a régi templom fényképeit.

Mindszenty Bíboros fényképét itt járt Nagyszénáson 1947. és sok más régi és új események fényképeit, tárgyait!

18-tól Elővételi szent mise klasszikus zenei betéttel, majd komolyzenei áhítat.

Aug . 14-én

8.30 kézműves program

1/4 11 Gyerek kórus műsora.

11 órától ünnepi szentmise majd körmenet és agapé.

A szentmisét Németh LászlóHódmezővásárhelyi főesperes  celebrálja.

A mise keretében megáldjuk azIrgalmas Jézust ábrázoló

üvegablakot amit adományként kaptunk!